Mapa pełna atrakcji

Odszukaj miejsca, które musisz odwiedzić!

    Lądek Zdrój

    L ądek poza bazą Sanatoryjno - Uzdrowiskową to niekooczące się kilometry szlaków górskich masywu Śnieżnika, często na tyle łagodnych, że odpowiednich nawet dla aktywniejszych seniorów. Są tu doskonałe warunki do uprawiania szeroko pojętej rekreacji: raj dla rowerzystów narciarzy zjazdowych i biegowych, baseny pływackie z podgrzewaną wodą oraz kąpieliska otwarte. W części zdrojowej znajdują się piękne parki, w których można odpocząć wśród drzew i zieleni.


    To wymarzone miejsce dla tych, którzy lubią nietkniętą przyrodę, dla tych, którzy lubią się zaszyć, zapomnieć, zgubić. Zabłądzić na szlaku. I opalać na polanie i kąpać w strumieniu z górską wodą. I dla tych, którzy lubią iść przed siebie nie pilnując drogi albo na rowerze czy motorze poszukiwać zagubionych wiosek i kamieniołomów. Dla tych wszystkich, którzy cenią spokój, a jednocześnie lubią być w centrum wydarzeń. Rano rozkoszują się przyrodą, a wieczorem słuchają koncertów muzyki klasycznej, to wdrapują się na Borówkową Górę, to uczestniczą w lecie baletowym.

    To także wymarzone miejsce dla tych, którzy lubią jeździd na nartach. Bo tuż obok są wyciągi i stoki, dla początkujących i zaawansowanych. Można do nich dojść piechotą albo dojechad autem. Pozostać w Lądku albo udać się na Czarna Górę. Bo to tylko kilkanaście kilometrów stąd. A po nartach też tysiące atrakcji. Kąpiel w barokowym basenie z gorącą wodą – uczta dla oczu i wytchnienie dla ciała. Albo wypoczynek w łaźni perełkowej, okłady borowinowe i cały wachlarz zabiegów sanatoryjnych.