Letnie obozy sportowo rehabilitacyjne dla dzieci


T urnusy rehabilitacyjno – sportowe to zorganizowana forma aktywnej rehabilitacji połączonej z elementami sportu i rekreacji ruchowej, której celem jest ogólna poprawa psychofizycznej sprawności oraz rozwijanie umiejętności społecznych uczestników, między innymi przez nawiązywanie i rozwijanie kontaktów społecznych, realizację i rozwijanie zainteresowań, a także przez udział w zajęciach sportowych. Program turnusu dla każdego uczestnika jest komponowany indywidualnie zależnie od zaleceń naszych instruktorów oraz życzeń rodziców. Zalecamy konkretne zajęcia indywidualne na podstawie wyników testów sprawnościowych, które wykonuje każdy uczestnik na początku turnusu. Dobieramy rodzaj zajęć, który najlepiej kompensuje deficyty w poszczególnych sprawnościach.

Turnusy są przeznaczone dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołami genetycznymi, problemami neurologicznymi. Program turnusu jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika.Lato 2017 Lądek Zdrój

Turnusy 1 lub 2 tygodniowe

Turnusy rozpoczynają się od sobót w terminach:
1 lipca – 9 września 2017
w tym 20 sierpnia – 9 września 2017 turnusy z dodatkową terapią Mikropolaryzacją

W programie 1 tygodniowego turnusu

Test sprawności, obejmuje próby:

Zajęcia indywidualne i grupowe z naszym instruktorem zależnie od wybranego pakietu rehabilitacyjnego:

Pakiet rehabilitacyjno – sportowy 

Obejmuje zajęcia indywidualne 1 raz dziennie x 45 min (5 dni w tygodniu) z zakresu:

  • Zajęcia rehabilitacyjno – ruchowe, odbywają się na powietrzu w dobrą pogodę oraz na sali– mają na celu: wyrównanie deficytów, które zostały wykryte w testach sprawności, działanie profilaktycznie, eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, zapewnienie ogólnego rozwoju fizycznego.

  • Nauka jazdy na rowerze.  Dla osób mniej sprawnych fizycznie – jazda na tandemie lub rowerowej przyczepce.

  • Biegi orientacyjne i zabawy w lesie, w parku – polegające na współpracy rodzic – dziecko. Rodzina ma za zadanie wyszukanie określonych przedmiotów schowanych w lesie – parku, w określonym miejscu. Zabawy w podchody, biegi po parku, lesie z zadaniami do wykonania.

  • Konsultacja i cykl zajęć z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO: 2 zajęcia indywidualne i 2 zajęcia grupowe, zajęcia trwają 40 min.

  • Arteterapia / Stymulacja polisensoryczna: 5 sesji zajęć grupowych po 40 min.

  • Zajęcia grupowe na basenie – 1 raz po 35 min.

Pakiet Aquaterapii

  • Zajęcia indywidualne na basenie z naszym instruktorem: 5 sesji x 35 min.

  • Konsultacja i cykl zajęć z psychologiem metodą REZONANSU KOMUNIKACYJNEGO: 2 zajęcia indywidualne i 2 zajęcia grupowe, zajęcia trwają 40 min.

  • ARTETERAPIA / STYMULACJA POLISENSORYCZNA: 5 sesji zajęć grupowych po 40 min.

  • Zajęcia grupowe na basenie – 1 raz po 35 min.

Cena poszczególnego pakietu terapeutycznego: 1600 zł / 2 tygodnie lub 900 zł / 1 tydzień (cena nie zawiera kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia).  Istnieje możliwość dofinansowań od Fundacji Dobra Wioska. Kadra: terapeuci i instruktorzy fundacji: Izabela Haraburda, Oksana Dąbrowska.

Dodatkowe usługi

Aquaterapia - zajęcia indywidualne: 35 min/80 zł.  Zajęcia z Aquaterapii będą odbywać się na terenie basenu w Hotelu Trojan oraz hotelu Mir-Jan.

Hipoterapia - Piotr Kornaś Fizjoterapia,  Romanowo 15,  Romanowo (7 km od Lądka Zdrój). Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych hipoterapeutów, na specjalnie wyszkolonych konikach polskich. Terapia ma charakter indywidualny. Każdorazowo przy jednym pacjencie na koniu pracuje terapeuta oraz osoba prowadząca konia. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze, na łonie natury, w pięknie położonej miejscowości Romanowo. W przypadku złych warunków pogodowych hipoterapia prowadzona jest w hali. Koszt 1 sesji: 50 zł / 30 min / osoba.

Fizykoterapia - pakiet: konsultacja lekarza i 10 sesji zgodnie z jego zaleceniami z zakresu FIZYKOTERAPIA (odbywa się w Willi Bursztynowe Buki) – 250 zł / pakiet.

Zabieg z listy fizykoterapii – 25 zł /1 zabieg.
Konsultacja psychologa – 90 zł.
Psychoterapia – 100 zł / sesja 1godz.
Kąpiele termalne radoczynne w basenie „Wojciech” oraz inne zabiegi wodolecznicze – wg CENNIKA .
Dodatkowe atrakcje turystyczne: Stacja Lądek Zdrój


J ako bazę noclegową proponujemy nasz ośrodek. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Dodatkową zaletą jest profesjonalnie wyposażona przychodnia rehabilitacyjna. Pensjonat Willa Bursztynowe Buki znajduje się w zdrojowej części miasta, z okien roztacza się niepowtarzalny widok na panoramę Gór Złotych, a także Masyw Śnieżnika. Willa posiada przestronne i komfortowo wyposażone pokoje oraz 2 luksusowe apartamenty. Dodatkową zaletą są funkcjonalne i w pełni wyposażone aneksy kuchenne oraz elegancko urządzone łazienki. Wszystkie pokoje posiadają telewizory LCD. Na terenie całego  obiektu dostępny jest darmowy internet bezprzewodowy (Wi-Fi). Do dyspozycji parking. Każdy pokój, w ramach potrzeb, można doposażyć w dodatkowe łóżko – cena 25 zł / doba. Zwierzęta mile widziane. Wyceny robione są na bieżąco, prosimy o e-mail z danymi osób jadących. Szczegółowe informacje dotyczące pokoi: Strefa Comfort

Więcej informacji dotyczących turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci uzyskać można na stronie: www.dobrawioska.pl Niniejsza propozycja nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.